Veliko bodybuilding i fitness takmičenje Bihać Open u svom devetnaestom izdanju opravdalo je očekivanja i proteklo na veoma profesionalnom nivou. Takmičari su bili raspoređeni u čak 17 kategorija, 12 muških i 5 ženskih, te su okršaji vođeni kako među seniorima, tako i među juniorima i veteranima.
Marko Kranjčec apsolutni prvak Bihać Opena
Rezultati svih kategorijaKao i uvijek, bodybuilding kategorije su i na ovom masovnom takmičenju privukle daleko najviše pažnje, a kao najveći pobjednik Bihać Opena 2018 izašao je Hrvat Marko Kranjčec koji je osvojio zlato i u svojoj bodybuilding kategoriji do 100 kilograma, i u apsolutnoj kategoriji.
U nastavku možete pročitati kompletne rezultate ovog tradicionalnog i iz godine u godinu sve boljeg takmičenja:
Bodybuilding juniori -75 kg
1. Dušan Belić (Srbija)
2. Karlo Vajzer (Hrvatska)
3. Benjamin Vidović (Bosna i Hercegovina)
4. Senad Avdić (Bosna i Hercegovina)
5. Ernad Muhić (Bosna i Hercegovina)
Bodybuilding juniori +75 kg
1. Haris Hrvat (Bosna i Hercegovina)
2. Darko Đekić (Bosna i Hercegovina)
Apsolutni junior:
Dušan Belić (Srbija)
Bodybuilding classic-180 cm
1. Selmir Mešković (Bosna i Hercegovina)
2. Davorin Kajžar (Slovenija)
3. Ismet Hodžić (Bosna i Hercegovina)
4. Puzić Mirza (Bosna i Hercegovina)
5. Haris Hrvat (Bosna i Hercegovina)
6. Nemanja Popovčević (Srbija)
7. Matjaž Cvetko (Slovenija)
Bodybuilding classic+180 cm
1. Novak Lipovac (Bosna i Hercegovina)
2. Atila Forcel (Mađarska)
3. Goran Radmilović (Hrvatska)
4. Borislav Stjepanović (Bosna i Hercegovina)
5. Dževad Džafić (Bosna i Hercegovina)
6. Josip Kolak (Bosna i Hercegovina)
7. Milan Macura (Bosna i Hercegovina)
Physique-178 cm
1. Igor Deranja (Italija)
2. Elmir Bajrami (Bosna i Hercegovina)
3. Antonio Foretti (Hrvatska)
4. Muhamed Mizić (Bosna i Hercegovina)
5. Ivan Crvić (Hrvatska)
Physique+178 cm
1. Sebastian Mendiković (Hrvatska)
2. Branimir Žaja (Hrvatska)
3. Silvio Krstanović (Hrvatska)
4. Miloš Jurišić (Bosna i Hercegovina)
5. Ensar Čolpa (Bosna i Hercegovina)
6. Vlado Petrušić (Bosna i Hercegovina)
Bodybuilding -70 kg
1. Karlo Vajzer (Hrvatska)
2. Mirza Mešić (Bosna i Hercegovina)
Bodybuilding -80 kg
1. Dušan Savić (Srbija)
2. Ismet Hodžić (Bosna i Hercegovina)
3. Mislav Durin (Hrvatska)
Bodybuilding -90 kg
1. Nenad Krušedolac (Srbija)
2. Kristijan krepčić (Hrvatska)
3. Borislav Stjepanović (Bosna i Hercegovina)
Bodybuilding -100 kg
1. Marko Kranjčec (Hrvatska)
2. Ognjen Banović (Bosna i Hercegovina)
3. Aladin Ćemalović (Bosna i Hercegovina)
4. Irzad Hotić (Bosna i Hercegovina)
Apsolutni pobjednik bodybuilding:
1. Marko Kranjčec (Hrvatska)
Masters kategorija
1. Marcel Raic (Bosna i Hercegovina)
2. Zoran Jovanović (Srbija)
Takmičarske kategorije za žene :
Bikini fitness -163 cm
1. Sandra Grujić (Srbija)
2. Bernardina Kolak (Bosna i Hercegovina)
3. Ema Brajdić (Hrvatska)
4. Ana Maria Putarek
5. Vanja Tokić (Hrvatska)
6. Barbara Vašalić (Srbija)
7. Emina Komić (Bosna i Hercegovina)
8. Natalija Anchonova – Hrvatska
Bikini fitness +163 cm
1. Lejla Šečić (Bosna i Hercegovina)
2. Dunja Antonić (Srbija)
3. Isabelle Voschi (Hrvatska)
4. Sara Rončević (Bosna i Hercegovina)
5. Maria Varešbaranji (Mađarska)
6. Evelyn Krennmair (Austrija)
7. Aleksandra Ančić (Bosna i Hercegovina)
8. Sanja Lukić (Bosna i Hercegovina)
Body fitness open
1. Maria Varešbaranji (Mađarska)
2. Ivana Vučković (Bosna i Hercegovina)
3. Emina Komić (Bosna i Hercegovina)
Physique open
1. Ivana Vučković (Bosna i Hercegovina)
2. Sanja Pleša (Bosna i Hercegovina)
Wellness open
1. Matea Kožić (Hrvatska)
2. Aleksandra Ančić (Bosna i Hercegovina)
3. Biljana Stojanović (Bosna i Hercegovina)
4. Elena Cvetanovski (Bosna i Hercegovina)