Održan Sarajevo Sberbank polumaraton

Skoro 3000 takmičara

U Sarajevu je danas održan Sarajevo Sberbank polumaraton na kojem je učestvovalo blizu 3.000 takmičara iz 45 zemalja svijeta, a pobjedu je slavio takmičar iz Kenije, Kipruto Stenli.

Stenli je danas bio najbrži u Sarajevu i do pobjede na Sarajevo Sberbank polumaratonu došao je u vremenu 1:07:11. Na drugom mjestu završio je turski takmičar Ajkut Tesdemir koji je kasnio za pobjednikom nešto manje od minutu, a samo tri sekunde nakon njega u cilj je ušao Ivo Balabanov iz Bugarske kojem je pripalo treće mjesto.

Što se tiče ženske konkurenciju u utrci Sarajevo Sberbank polumaratona pobjedu je slavila srbijanska takmičarka Olivera Jevtić koja je kroz cilj prošla u vremenu 1:14:41. Drugo mjesto pripalo je Bojani Bijeljac iz Hrvatske (1:16:38), a treća je završila moldavska takmičarka Olesca Smobljenko s vremenom 1:16:42.

Na ovogodišnjem izdanju Sarajevo Sberbank polumaratona učestvovalo je skoro 3.000 takmičara. Utrka je bila duka 21,1 kilometar, a i ovaj put je bila otvorena za sve koji su željeli učestvovati.

Učešće su uzele osobe s poteškoćama u razvoju, rekreativci su trčali Fun Run, a tu su bili i britanski bojnici koji su sarajevski polumaraton trčali noseći ruksake težine 16 kilograma.

Opširnu fotogaleriju sa više od 400 fotografija možete pogledati OVDJE.