Trkači i hodači zajedno protiv dijabetesa

U BiH ima skoro 400 hiljada oboljelih od dijabetesa

U Zagrebu je jučer održana trka humanitarnog karaktera, Zagreb Advent Run, koja je posvećena borbi protiv dijabetesa. Učestvovalo je oko 2.500 sudionika koji su sa plavim kapicama Deda Mraza trčali centrom grada.

Trčalo se 5 i 10 kilometara a ovogodišnjem izdanju utrke pridružili su se i nordijski hodači gdje je i naša zemlja imala par predstavnika u muškoj i ženskoj kategoriji.

U muškoj kategoriji je sa vremenom 10:35:09 pobijedio Francuz Melvin Oluwagbemi, drugi je bio Robert Bobinec iz Hrvatske dok je treći bio naš Jakov Sola sa vremenom 10:36:42.

U ženskoj kategoriji smo imali više uspjeha. Prvo mjesto je osvojila naša takmičarka Sanja Čustović sa vremenom 10:42:18, druga je bila Ana Sirovina iz Hrvatske, dok je treće mjesto zauzela Samra Vlajčić iz Bosne i Hercegovine.

Svi naši osvajači medalja dolaze iz Kluba nordijskog hodanja Korak po korak.