Svi imamo periode kada se ne osjećamo baš najbolje. Bez obzira da li se borimo s lošim raspoloženjem, anksioznošću, stresom ili nemamo dovoljno motivacije, teško je oraspoložiti se kada znamo da nismo u elementu.
Poboljšajte raspoloženje odmah uz zanimljive trikove
Korisni savjeti za one kojima treba malo pozitive u životuKada ste pod stresom i ne osjećate se najbolje, možete potražiti korisne metode koje će vam pomoći da se osjećate bolje. Body.ba vam donosi nekoliko savjeta:
Odmorite se
Premoreni ste i iscrpljeni? Vrijeme je za odmor. Period kada odmarate iskoristite da razmišljate o nečemu drugom umjesto o poslu ili zadacima koji vas čekaju. Kratke pauze smanjuju šanse da izgubimo fokus tokom rada. Istraživanja pokazuju da redovne pauze pomažu da bolje radimo zadatke koji od nas zahtijevaju pažnju.
Šetnja
Izlazak i kretanje u trajanju od 20 minute dnevno je odličan način da brinete o svom fizičkom zdravlju i dugovječnosti. Fizička aktivnost se povezuje sa smanjenjem depresije i poboljšanjem raspoloženja. Brza šetnja može biti odličan način da odmah popravite raspoloženja. Boravak u prirodi ima brojne koristi za naše mentalno zdravlje. Ako želite razbistriti glavu i osjećati se bolje uputite se prema najbližem zelenom prostoru.
Slušajte muziku
Slušanje muzike može biti ugodno iskustvo, ali postoje i dokazi da muzika ima psihološke prednosti, uključujući utjecaj na vaše raspoloženje. Jedno istraživanje iz 2013. godine pokazalo je da slušanje optimističnih pjesama može relativno brzo poboljšati sreću i podići raspoloženje
Učinite nešto lijepo za prijatelja
Pomaganje drugima također može biti sjajan način da poboljšate raspoloženje. Pomozite prijatelju kojem treba usluga ili se učlanite u lokalnu volontersku organizaciju. Kada uradimo nešto dobro za drugu osobu to će nam popraviti raspoloženje i povećati pozitivne emocije.
Razgovarajte s prijateljem
Kada se osjećate kao da ste zaglavili u negativnom načinu razmišljanja, ponekad vam je dovoljno samo provesti nekoliko minuta u razgovoru ili dopisivanju s dobrim prijateljem. Socijalna podrška je ključni faktor emocionalne dobrobiti. Istraživanje je pokazalo da je nedostatak socijalne podrške povezan s nizom negativnih ishoda, uključujući povećanu usamljenost i smanjenu otpornost na stres.
Isplanirajte dan
Pažljivost uključuje život u trenutku, dok proaktivno suočavanje uključuje planiranje stvari kako bismo umanjili budući stres. Rezultati su pokazali da je stvaranje planova za budućnost korisno za upravljanje svakodnevnim stresom.